اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

لازمه خدمت در بنیاد شهید کارمند تراز انقلاب بودن است

لازمه خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران کارمند تراز انقلاب بودن است و تمام افراد شاغل در این نهاد مقدس و انقلابی باید دارای این شاخصه باشند.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، محمدعلی فقیه معاون نظارت راهبردی نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در مراسم معارفه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهار داشت: شهدای خدمت الگو بودند به ویژه رئیس جمهور شهید که محبوب مردم بودند و جایگاه این عزیزان در بین مردم مورد اهمیت است که امیدواریم توفیق ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.
وی با بیان اینکه بنیاد شهید بر سه رکن استوار است، گفت: هیأت امنا، نماینده ولی‌فقیه در بنیاد که با معرفی معظم‌له در راستای خدمت به خانواده معظم شهدا انتخاب می‌شود و رئیس بنیاد که توسط ریاست جمهوری انتخاب می‌شود ارکان این نهاد انقلابی هستند.
فقیه با اشاره به سیاست‌‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در احکام نمایندگان اضافه کرد: امیدواریم حجت‌الاسلام محمدی خطیبی نیز سیاست‌های ابلاغی و وظایف این حوزه را سرلوحه کار خود در استان زنجان قرار دهد.
وی برای نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها سه کارکرد تعریف کرد و افزود: کارکردهای اساسی نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید استان‌ها سه کارکرد هدایت، حمایت و نظارت است که باید نمایندگان ولی فقیه در استان‌‌ها در راستای تسریع خدمت‌رسانی و افزایش این خدمات به وظایف خود عمل کنند.
معاون نظارت راهبردی نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در خصوص بخش نظارتی وظایف نمایندگان ولی فقیه تاکید کرد: سیاست‌های نمایندگان در بخش نظارت باید پیشگیرانه باشد و در راستای تعامل، پیشگیری و راهبری را اعمال کنند تا خطا کمتر شود و با نگاه هم‌افزایی و در کنار هم بودن و همراهی تلاش کنند کیفیت خدمت به ایثارگران افزایش یابد.
وی بنیاد شهید را یک نهاد انقلابی عنوان کرد و افزود: کارمندان بنیاد شهید باید تراز با انقلاب باشد تا خدمت‌گذاری موثری داشته باشند و باید تمام بخش‌نامه‌ها مطابق با شرع و رهنمودهای مقام معظم رهبری و حق و حقوق شهروندی باشد تا خدمت‌رسانی مطلوب باشد.
فقیه در ادامه به انتخابات پیشرو و زودهنگام اشاره کرد و گفت: مهمترین وظیفه مسئولان بنیاد شهید در این شرایط مشارکت گسترده جهت حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای است که این موضوع موجب اقتدار نظام خواهد شد.
وی با بیان اینکه همکاران بنیاد شهید باید در انتخابات ریاست جمهوری فرا جناحی عمل کنند، یادآور شد: با توجه به اینکه کارکنان بنیاد شهید منتسب به شهدا هستند به ویژه نمایندگان ولی فقیه باید همانند شهدا، فراجناحی عمل کرده، تا بدون حمایت از کاندیدای خاص و استفاده از اموال دولتی به سلامت از این مرحله عبور کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله کریمی مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی، برنامه‌ریزی عقیدتی و فرهنگی نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور نیز در این مراسم با اشاره به احادیث و روایات در خصوص ایثار و از خود گذشتگی گفت: ایثار از واژه اثر یعنی برگزیدن و مقدم داشتن دیگری بر جان خود است که اهمیت ایثار را نشان می‌دهد و در لیله المبیت امیرالمومنین علی(ع) جان خود را فدای حفظ جان پیامبر اکرم(ص) کرده است.
وی با تاکید بر اینکه نگاه در بنیاد شهید باید جهادی باشد، افزود: کارکنان بنیاد شهید در نهادی خدمت می‌کنند که جامعه هدف آن نور دیده هستند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری بنیاد شهید افضل بنیادها است و با تلاش خود بتوانند به این عزیزان خدمت کنند تا شرمنده شهدا نباشیم.
در بخشی از این مراسم عباس برزگر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام، اظهار داشت: ۳هزار و ۵۳۵ شهید استان زنجان افتخار پایتخت شور و شعور حسینی است.
وی با بیان اینکه توفیق خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران از الطاف الهی و نعمت‌های بزرگ خداوند متعال است و این خدمت شایسته، رضایت خانواده‌های عزیز شهدا و ایثارگران را در پی خواهد داشت، تصریح کرد: خداوند متعال را شاکریم که خادم و خدمتگذار خانواده شهدا هستیم که امیدواریم از این توفیق نهایت استفاده را کرده و در خدمت این عزیزان باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ضمن تبریک انتصاب حجت‌الاسلام محمدی خطیبی به عنوان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، گفت: این خلا همواره در بنیاد شهید احساس می شد و امیدواریم با حضور نماینده ولی‌فقیه در این نهاد انقلابی و استفاده از رهنمودها و و تعامل سازنده با وی اتفاقات خوبی در سطح استان رقم بخورد.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همواره یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری به شمار می‌رود و در این راستا باید سیره شهدا به نسل جوان و نوجوان جامعه انتقال یابد تا نسل جوان سیره شهدا را الگوی خود قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا