اقتصاد

صرف ۹۳ درصد زکات در امور محرومین

93 درصد زکات جمع‌آوری شده در امور محرومین و کمک به نیازمندان در سرفصل‌های درمانی، تهیه جهیزیه، امور تحصیلی، ساخت و تعمیر مسکن و کمک معیشت هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان زنجان با اشاره به ساماندهی بیش از ۵۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات در استان زنجان گفت: زکات جمع‌آوری شده در دو بخش امور محرومین و پروژه‌های عمرانی هزینه می‌شود.
اکبر محمدی افزود: ۹۳ درصد زکات جمع‌آوری شده در امور محرومین و کمک به نیازمندان در سرفصل‌های درمانی، تهیه جهیزیه، امور تحصیلی، ساخت و تعمیر مسکن و کمک معیشت هزینه شده است.
محمدی با اشاره به اینکه ۷ درصد از زکات جمع آوری شده نیز برای ساخت پروژه های عام المنفعه هزینه شده است، اضافه کرد: امسال بیش از ۸۰ هزار خدمت از محل زکات جمع‌آوی شده به جامعه هدف ارائه شده است.
وی ادامه داد: این خدمات در قالب کمک هزینه جهیزیه، کمک هزینه درمان، تحصیل، آزادی زندانیان، ساخت مسکن و مرمت و بازسازی، معیشت و ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه از جمله مساجد، خانه عالم، حوزههای علمیه، غسالخانه، حسینیه و فاطمیه ارائه شده است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه مشارکت هرچه بیشتر مردم و خیرین موجب زمینه‌سازی برای ارائه خدمات بهتر به مددجویان عزیز تحت حمایت می‌شود ، تصریح کرد: بر اساس موازین فقهی و دستورالعمل‌های این نهاد و رعایت اصل امانتداری تمامی وجوهات جمع آوری شده در هر محل در همان منطقه و بر اساس نیات مودیان زکات هزینه می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا