اقتصاد

صدور ۱هزار و ۶۸۴ پروانه اشتغال به کار مهندسی و کاردانی ساختمان

یک هزار و 684 پروانه اشتغال به کار مهندسی و کاردانی ساختمان در زنجان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: طی ۱۰ماهه سال جاری تعداد یک هزار و ۶۸۴ فقره پروانه اشتغال مهندسی، کاردانی و معماران تجربی برای متقاضیان حقیقی و حقوقی، بر اساس درخواست ثبت شده در سامانه شامل صدور،تمدید،ارتقا و یا تغییر پروانه در استان زنجان صادر شده است.
احسان ذبیحیان افزود: با توجه به وظایف مشخص شده در قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار، از ابتدای سال ۱۴۰۱ صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی به صورت الکترونیکی و از طریق درگاه ملی مجوزها باهمکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و توسط این اداره انجام می شود.
وی ابراز کرد: همچنین از آذر ماه سال ۱۴۰۱ تمدید و تغییرات پروانه اشتغال مهندسی هم به صورت الکترونیکی و از سامانه سپامک انجام می شود.
رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان راه و شهرسازی استان زنجان،به صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی در استان اشاره کرد و گفت: طی ۱۰ماهه سال جاری تعداد یک هزار و ۶۸۴ فقره پروانه اشتغال مهندسی، کاردانی و معماران تجربی برای متقاضیان حقیقی و حقوقی، بر اساس درخواست ثبت شده در سامانه شامل صدور،تمدید،ارتقا و یا تغییر پروانه در استان صادر شده است.
ذبیحیان تاکید کرد: براساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی پروانه اشتغال های کاغذی که فاقد کد یکتا می باشند از ابتدای سال آینده فاقد اعتبار بوده و دارندگان پروانه های مذکور باید حداکثر تا پایان سالجاری اقدام به اخذ پروانه بصورت الکترونیکی بکنند.
وی افزود: فیلم آموزشی این موضوع توسط دفتر مقررات ملی ساختمان تهیه و در آدرس https://inbr.ir/?p=05922 برای بهره برداری بارگذاری شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا