اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

سپاه مولود انقلاب و بسیج مولود سپاه است

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛آیت الله علی خاتمی صبح امروز در دیدار با جمعی از کارکنان سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان که به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه صورت گرفت،اظهار کرد:عنایت خداوند متعال و فکر و اندیشه بلند امام خمینی(ره) سبب تشکیل و عزت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.
وی بابیان اینکه سپاه یک نهاد انقلابی همه جانبه برای حراست و حفاظت از دستاوردهای انقلاب است،افزود: پاسداران میبایست قدر فرصت حضور و خدمت در سپاه را بدانند چرا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی مقدس است.
امام جمعه زنجان بابیان اینکه سپاه در دوران دفاع مقدس و پس از آن خوش درخشیده است، افزود: تمامی این فعالیت ها و خدمات رسانی میبایست برای نسل جوان تشریح و تبیین شود.
حجت الاسلام خاتمی بابیان اینکه تشکیل نهاد نمایندگی در سپاه خردمندانه و هوشیارانه بوده است، گفت:می‌توان گفت فلسفه وجودی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، ساخت یک سپاه معنوی با روحیه جهادی و انقلابی است.
آیت الله خاتمی بابیان اینکه سپاه مولود انقلاب و بسیج مولود سپاه است،گفت:این نهاد به دلیل عملکرد فکری و بصیرتی، نزدیک ترین نهادها به نظرات مقام معظم رهبری است.
وی ادامه داد:امروز اقتدار وعزت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح را شاهد هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان افزود:مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان، موجب عزت و سربلندی می شود اما عقب نشینی در برابر آنان مایه ننگ و ذلت است.

حجت الاسلام حسن بیگدلی در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان که به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در دفتر امام جمعه این استان برگزار شد،اظهار کرد:صفر تا صد اقدامات و عملکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای معارف اسلامی و قرآنی و مطابق مسائل دینی و قرآنی است‌.
وی با اشاره به سالروز تشکیل سپاه تصریح کرد:امام خمینی(ره) در دوم اردیبهشت ماه سال ۵۸ فرمان تشکیل سپاه را برای حراست از انقلاب و دستاوردهای صادر کردند و سپاه حافظ انقلاب و دستاوردهای آن است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه زنجان خاطرنشان کرد: حراست و حفاظت از انقلاب اسلامی نیازمند بعدهای مختلفی است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این عرصه موفق عمل کرده است.
حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به اینکه در مسائل مختلف نیز همینگونه است و سپاه در عرصه های سازندگی،دفاع مقدس و محرومیت زدایی خوش درخشیده است،افزود: سپاه همواره در صحنه بوده و باایمان و اعتقاد در کنار سایر نیروهای مسلح خدمات رسانی و فعالیت میکند.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات بصیرتی در نهاد نمایندگی سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان ادامه داد:در سال گذشته بیش از ۲۳ هزار جلسه بصیرتی برگزار شد که بیش از یک میلیون و۲۰۰ هزار نفر در مجموع در این جلسات حضور یافتند.
حجت الاسلام بیگدلی با بیان اینکه سپاه خود بصیر است و بصیرت دهی میکند،گفت: سپاه نهادی مذهبی، دینی و اعتقادی بوده و ترویج دهنده این مسائل است.
این مسئول بااشاره به اینکه پیشرفت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عزت و قدرتمندی این نهاد برکسی پوشیده نیست،تصریح کرد:سپاه سازمانی مکتبی بوده و بازوان اصلی انقلاب است.
وی در پایان بابیان اینکه مجموعه عقیدتی سیاسی در سپاه در طول سال برنامه های معرفتی و دینی مختلفی برگزار می کند گفت:مابه این مکتب و نظام می بالیم و تحت فرمان ولی امر مسلمین امام خامنه ای(مدظله العالی) در این مسیر خدمت می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا