اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

سپاه به هیچ حزب و جریانی وابستگی ندارد

سپاه به هیچ حزب و جریانی وابستگی ندارد اما آگاه به مسائل سیاسی است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان؛ حجت الاسلام حسن بیگدلی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی ضمن تبریک فرارسیدن این هفته و روز معلم اظهار کرد:شهید مطهری جایگاه ویژه ای در سازماندهی نظام اسلامی در قالب برنامه های محتوایی و قوانین بالادستی مثل قانون اساسی داشتند.
وی با بیان اینکه نظرات این شهید بزرگوار در تمامی زمان ها کارایی دارد ، تصریح کرد:شهید مطهری تاثیرگذاری ویژه ای دربین نسل جوان در طول حیات خود و پس از آن دارند.
این مسئول خاطرنشان کرد: الگو قرار دادن افکار و اندیشه های شهید مطهری سبب هدایت و مصون ماندن از گمراهی در جامعه است.
حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به هفته عقیدتی سیاسی در سپاه سپاه پاسداران گفت: سپاه یک مجموعه نظامی، عقیدتی و مذهبی است که در عین حال از عقیده، اعتقاد و تفکر الهی نمی تواند جدا باشد.
وی با اشاره به شاخصه ها و وظایف مجموعه عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران افزود: تعمیق رواج معارف، روحیه و عمل انقلابی و جهادی یکی از این وطایف است چرا که سپاه نمی تواند بدون تفکر جهادی به اهداف و ماموریت خود برسد.
حجت الاسلام بیگدلی به دیگر اهداف این مجموعه اشاره کرد و گفت:ارتقا و تعمیق معرفت و بصیرت دینی و انقلابی،تعمیق بصیرت سیاسی،رواج اندیشه، ارزشها، نمادها و سبک زندگی اسلامی چه در قالب فردی چه اجتماعی، پاسداری و صیانت از هویت فردی و سازمانی و تعیین مکتب انقلابی از سپاه در جامعه از دیگر وظایف و اهداف مجموعه عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان با تاکید بر اینکه مطابق فرموده رهبر معظم انقلاب سپاه سیاسی است اما حزبی، گروهی و جریانی نیست،گفت:سپاه به هیچ حزب و جریانی وابستگی ندارد اما آگاه به مسائل سیاسی است.
حجت الاسلام بیگدلی با اشاره به اینکه پاسداری و کمک سپاه به نهادهای دیگر در پیش برندگی انقلاب اسلامی است، بیان کرد:سپاه از متن مردم بوده و همواره در صحنه است چرا که سپاه خود را متعلق به مردم و جامعه می داند.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های اجرا شده توسط مجموعه عقیدتی سیاسی سپاه انصارالمهدی(عج)استان زنجان در سال گذشته گفت:برگزاری ۲۰ هزار جلسه بصیرتی ،برگزاری ۲ هزار و۳۲۰ جلسه بصیرتی بصورت غیرحضوری و مجازی در سطح حوزه ها و پایگاه های مختلف با حضور و شرکت یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر در این جلسات، بسیج استادیاران، اسوه ها و حلقات صالحین در استان با حضور ۸۰ هزار نفر در مجموع نمونه ای از برنامه های اجرا شده است.
وی ادامه داد: برگزاری ۵۶ دوره دانا و توانا با حضور ۷ هزار و ۵۳۰ نفر در مجموع، برگزاری ۸۰۰ محفل قرآنی با حضور بیش از ۴۰ هزار نفر در مجموع،اعزام ۳۰۰ خانواده به مشهد و قم،برگزاری راهیان نور دانش آموزی و پیشرفت،تهیه و توزیع بیش از ۲۵ هزار و ۲۰۰ نسخه محتوایی در بین بسیجیان و متولیان و توزیع قریب به ۱۰۰۰جلد کتاب صعود چهل ساله برخی از اقدامات این مجموعه در سال گذشته بوده است.
حجت الاسلام بیگدلی بابیان اینکه بیش از ۴۰۰ برنامه در هفته عقیدتی امسال در زنجان اجرا می شود،ادامه داد:گلباران و عطرافشانی مزار و تجدید میثاق با شهدا،دیدار با نمایندگان ولی فقیه در استان و شهرستان ها،سخنرانی قبل از خطبه در نماز جمعه،سرکشی از خانواده های شهدا و معلمین و مربیان ،برگزاری همایش حکمت مطهر،برگزاری مسابقات قرآن و کتابخوانی آثار شهید مطهری برخی از برنامه هاست.
این مسئول در پایان یادآور شد:برگزاری مسابقات ورزشی و کوهپیمایی، فراخوان مقاله در راستای پژوهش تربیتی، نواختن زنگ سپاس در مدارس، نشست های معرفتی و بصیرتی و عملی در قالب فضای مجازی و حضوری در پایگاه های مقاومت ،طرح ثامن،دیدار از معلمان مربیان و اساتید برگزاری نمایشگاه کتاب و … از دیگر برنامه هاست‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا