اقتصاد

رشد ۲/۸ برابری اجرای آسفالت در سطح معابر روستاهای سلطانیه

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، در زمینه اجرای طرح هادی و همچنین آسفالت معابر روستایی در شهرستان سلطانیه گام های مطلوبی در سال جاری برداشته شده، که می توان گفت، در توسعه و آبادانی روستاها و محرومیت زدایی نقش مهمی داشته است، اظهار کرد:خوشبختانه در زمینه آسفالت معابر روستایی در شهرستان سلطانیه نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد ۲/۸ درصدی داشته ایم.
رضا خواجه ای ادامه د اد: در راستای اجرای آسفالت معابر روستایی این شهرستان از محل اعتبارات قیر رایگان سال ۱۴۰۱ با همکاری و تعامل گسترده فی‌مابین مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بخشداری ها و دهیاران ،تعداد ۱۴ پروژه اجرای آسفالت در سطح ۱۱ روستای شهرستان از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ اجرا شده است.
وی با بیان اینکه، این پروژه ها با مساحتی بالغ بر ۴۸۵۰۰ متر مربع به انجام رسیده، گفت: طی دو سال اخیر ۴۹ درصد روستاهای شهرستان حداقل یکبار از نعمت اجرای آسفالت بهره مند شده اند .
مدیرکل بنیاد مسکن استان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه، خوشبختانه در سال جاری در زمینه صدور سند مالکیت برای واحد های مسکونی روستایی شهرستان سلطانیه با رشد قابل توجهی مواجهه بوده ایم، افزود: در سال جاری در زمینه صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان ، رشد ۲۰۰ درصدی داشته ایم ، که این نشان از تلاش مستمر و شبانه روزی همکاران این مجموعه و تعامل گسترده با اداره ثبت اسناد و املاک است.
خواجه ای تصریح کرد: طبق برنامه ابلاغی، مقرر بود تعداد ۳۲۰ فقره سند مالکیت برای واحد های مسکونی روستایی سلطانیه طی سال جاری صادر گردد که تنها در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۶۴۲ فقره پرونده متقاضیان به اداره ثبت اسناد ارسال شده و برای این تعداد سند صادر شده است.
وی به حل برخی مشکلات حل شده در حوزه صدور سند در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برابر پیگیری های مستمر صورت پذیرفته از طریق اداره اوقاف و امور خیریه کشور مجوز های لازم جهت تبدیل به حسن نیم دانگ موقوفه روستای گوزلدره بعمل آمده و درخواست های متقاضیان صدور سند وارد مرحله کارشناسی و تنظیم قرارداد گردیده است .
مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد:در راستای تفاهم نامه های مشترک با آموزش و پرورش شهرستان، نسبت به نقشه برداری و تثبیت کلیه پلاک های تحت مالکیت اداره آموزش و پرورش اقدام و بخش زیادی از اسناد تحت مالکیت آموزش و پرورش طی یک سال گذشته صادر گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا