سیاسی و اجتماعی

دستگیری عامل اغفال دختران جوان زنجانی

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی زنجان از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با سوء استفاده از موقعیت شغلی و تهدید به انتشار تصاویر و فیلم‌های خصوصی همکاران خانم قصد اخاذی از آنها را داشت.
 سرهنگ سید احمد موسوی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت خانمی جوان از یک نفر همکار خود مبنی بر تهدید به انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.
وی در این خصوص اظهار داشت: برابر اظهارات شاکیه و بررسی‌های انجام شده معلوم شد، متهم با چرب زبانی و به بهانه آشنایی و ازدواج پس از اخذ تصاویر و فیلم های خصوصی شاکیه و چند نفر دختر جوان دیگر با آنها ایجاد رابطه صمیمی کرده و در نهایت جهت رسیدن به مقاصد شیطانی خود با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی قصد اخاذی و روابط نا متعارف را داشت.
این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در استان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا زنجان انتقال داده شد و در بررسی های فنی مشخص شده این فرد از چند نفر همکار دیگر نیز با همین شگرد ایجاد ارتباط کرده و از آنها سوء استفاده کرده است.
سرهنگ موسوی با بیان اینکه متهم در تحقیقات اولیه، منکر بزه ‌ارتکابی می‌شد ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، به جرم خود اعتراف و بیان کرد، از طریق محیط کار مشترک با شاکیه آشنا شده و پس از جلب اعتماد و به بهانه ازدواج، تصاویر و فیلم های خصوصی وی را دریافت نهایتا با تهدید به انتشار این تصاویر، اقدام به اخاذی از قربانی را داشت که توسط پلیس فتا استان زنجان دستگیر شد.
وی با بیان اینکه افراد سودجو با ترفندهای مختلف در صدد دستیابی به تصاویر و اطلاعات شخصی شهروندان هستند، افزود: کاربران فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های مختلف، قصد برقراری ارتباطات اجتماعی با آن‌ها را دارند اعتماد نکنند و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند، چرا که امکان سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب از اطلاعات شخصی افراد متصور است.
رئیس پلیس فتا زنجان با بیان اینکه فضای مجازی بالاخص شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای آشنایی و ارسال آن به افراد غریبه نیست افزود: کاربران توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس: www.Cyberpolice.ir  با کارشناسان ما در میان بگذار ند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا