علم و فناوریاخبار ویژه

در هدایت تحصیلی به رشته های فنی و حرفه ای موفق بوده ایم

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان ، از مدرسه‌محور بودن برنامه‌های گرامیداشت هفته معلم خبر داد و گفت :در تدارک برنامه‌های هفته معلم از ظرفیت‌ها و نظراتی نمایندگان معلمان استان بهره گرفته شده است.
مدیرکل آموزش و پروش استان زنجان گفت: در تلاش هستیم که در سال جاری از ظرفیت های موجود استانی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش بهره کافی را داشته باشیم.
علی اسماعیلی در ادامه به لزوم همکاری دستگاه های اجرایی در اجرای مطلوب برنامه های بزرگداشت هفته معلم در استان تاکید کرد و گفت: تلاش ما این است تا سمت و سوی برنامه ها در راستای ارتقای منزلت و جایگاه معلمان و دستگاه تعلیم و تربیت باشد.
اسماعیلی به ۵۷ برنامه گرامیداشت مقام معلم اشاره کرد و گفت: با از هفته معلم و با اولویت حضور بیشتر در مدارس و در قالب برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی این برنامه ها اجرا می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به تغییرات ایجاد شده در برگزاری کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: در راستای کاهش اضطراب دانش آموزان و بهبود عملکرد آنها کنکور به صورت دو مرحله ای شده و سهم سوابق تحصیلی بیشتر خواهد شد.
وی در ادامه تشریح کرد: در سال تحصیلی ۰۳-۱۴۰۲ تاثیر سوابق تحصیلی سال دوازدهم به میزان ۴۰ درصد، در سال تحصیلی ۰۴-۱۴۰۳ تاثیر سوابق تحصیلی پایه دوازدهم به میزان ۵۰ درصد ،۰۵-۱۴۰۴ تاثیر سوابق تحصیلی پایه های یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد و نیز ۰۶-۱۴۰۵ پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد خواهد بود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: در این مسیر، بخش عمده‌ای از اجرای کنکور به آموزش و پرورش محول می شود، از این رو در زمان حاضر تعداد قابل توجهی از متقاضیان برای آزمون های ترمیم معدل شرکت می کنند.
مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان زنجان ادامه داد: انتظار این است دستگاه های مختلف در برگزاری آزمون ها یاریگر آموزش و پرورش باشند تا این آزمون ها از جهت کیفی و تامین فضا و مسائل مربوط به امنیت و سلامت در شرایط مطلوبی برگزار شود.
وی افزود:یکی از مهم ترین رویکرد های آموزش و پرورش در راستای توسعه متوازن رشته ها است که توسعه آموزش فنی و حرفه ای و کارودانش از رویکردهای اصلی است که ایجاد هنرستان های وابسته و در جوار واحدهای صنعتی یکی از سیاست های آموزش و پروش می باشد که ظرفیت آن هم در استان وجود دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا