اقتصاد

خرید تضمینی بیش از ۳۵۹ تن دانه های روغنی کلزا

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ۳۵۹ تن و ۴۴۷ کیلوگرم دانه‌های روغنی کلزا از کشاورزان زنجانی که در سال ۱۴۰۱ برداشت کرده بودند از طریق مراکز منتخب در استان خریداری شد.
ولی اله زمانی با اشاره به افزایش ۸ هزار تومانی قیمت خرید تضمینی کلزا در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: مبلغ ۷۹ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال از بهای خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در سال گذشت به کشاورزان استان زنجان پرداخت شد.
ولی اله زمانی افزود: سال گذشته ۸ مرکز خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا و گلرنگ در شهرستان‌های ماهنشان، ابهر، خرمدره، طارم هرکدام یک مرکز و در خدابنده و زنجان نیز هر کدام دو مرکز خرید این محصول از کشاورزان انجام می شد.
وی با اشاره به اینکه محموله‌های کلزا تحویلی کشاورزان در سال گذشته کاهش داشته بود، اظهار کرد: ۱۱۴ محموله دانه‌های روغنی کلزا از ۸۲ کشاورز خریداری و ذخیره شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: با هدف تشویق کشاورزان به کشت محصولات اساسی، قیمت خرید تضمینی کلزا به ۲۳ هزار تومان برای هر کیلوگرم افزایش داده شده بود.
لازم به توضیح است سالانه دانه های روغنی کلزا تولید شده توسط غله و خدمات بازرگانی استان زنجان به صورت تضمینی و با نرخ دولتی خریداری و به کارخانه‌های روغنی کشی ارسال می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا