اخبار ویژهاقتصاد

خبرنگاران همراه همیشگی ما هستند

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، سردار محمد طراقیه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ماموران نیروی انتظامی در صحنه‌ها و بزنگاه‌های مختلف حضور دارند، اظهار داشت: خبرنگاران همواره در هر شرایط همراه ما هستند و برای انعکاس اخبار، رویداد‌ها و اتفاقات در حال تلاش هستند.
وی با بیان اینکه اصحاب رسانه صاحب تعهد و تخصص هستند، افزود: مهمترین رسالت آن‌ها انتقال وقایع و حقایق و پرده برداری از برخی شایعات و ابهامات است.
سردار طراقیه با اشاره به اینکه در حال حاضر در جنگ رسانه‌ای تمام عیار با دشمن هستیم، گفت:این مسئولیت برعهده اصحاب رسانه است که اخبار را هوشمندانه به عموم مردم انتقال دهند.
فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه دشمن اقدامات فراجا را ضد نقض حقوق بشر نشان می‌دهند، تاکید کرد:امروز اصحاب رسانه به درستی در این نبرد در مقابل دشمنان ایستاده اند و زحمات و اقدامات نیرو‌های انتظامی را بخوبی تبیین می‌کنند.
سردار طراقیه با بیان اینکه نیروی انتظامی استان زنجان برای امنیت و نظم در جامعه شهدای بسیاری تقدیم نظام کرده است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی از مردم و برای مردم است و امنیت محصول جمعی و نیازمند مشارکت فعال است.
در ادامه این برنامه علیرضا فیروزفر گفت: برنامه‌ریزی با توجه به راهبرد‌های اعضای شورای شهر انجام شد و شهرداری با پشتیبانی شورا موفق در اجرا پروژه‌ها در سال گذشته شد.
وی افزود: با توجه حجم بالای مطالبات مردمی و ارائه خدمات؛ نوع دیگر از پروژه‌ها ارائه شد، با تجمیع پروژه‌های خرد پروژه‌های تجمیع شده ارائه و در این راستا از خدمات مشاوران استفاده شد.
شهردار زنجان با بیان اینکه اجرای قسمت عظیم پروژه‌ها بر عهده پیمانکاران در شهرداری است گفت: در حال حاضر پروژه‌های بزرگی در دست اجرا قرار دارد.
وی با بیان اینکه حرکت وسیعی در خصوص پارک‌های استان آغاز شد گفت: سال قبل پارک‌های مختلفی در استان به مرحله احداث و افتتاح رسید و امسال نیز تعدادی پارک دیگر به افتتاح خواهد رسید.
فیروزفر با اشاره به اینکه در حوزه فضای سبز یک کار و اقدام دیگر انجام شد که در راستای ذخیره‌سازی آب و صرفه جویی مکانیزاسیون آبیاری بود گفت: در گذشته کمتر از ۱۰ درصد آبیاری فضای سبز مکانیزه بود، اما در حال حاضر ۵۰ درصد به صورت مکانیزه انجام می‌شود و تا پایان فصل این امر به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.
وی با اشاره به دو باران رخ داده سیل آسا دو زمان در فصل تابستان گفت: این باران‌ها با دوره بازگشت بیش از ۵۰ سال در عرض ۴۰ روز رخ داد که یک امر غیر ممکن بود. این سیل عیب شهر زنجان را نمود کرد و نشان داد سیستم زهکشی شهر زنجان معیوب است.
شهردار زنجان با اشاره به اینکه ایجاد ۴ کانال بزرگ برای جلوگیری از مخاطره سیل در استان نیاز است گفت: تا زمانی که این کانال‌ها احداث نشود مشکل سیل بعد از بارندگی ماندگار خواهد بود.
فیروزفر تاکید کرد: سیستم زهکشی شهر به جهت رفع سیلاب باید حتما کامل شود.
وی در بخشی دیگر با اشاره به اینکه استان زنجان به عنوان دوازدهمین شهر کشور جداسازی پسماند از مبدا را شروع کرده است، گفت: افراد با اپلیکیشن ارتباط گرفته و نزدیک‌ترین راننده به محل گسیل شده و طبق نرخ مصوب پسماند را دریافت و مبلغ پسماند را ارایه خواهد داد بنابراین زنجان جز شهر‌های پیشرو در این بحث است.
شهردار زنجان با بیان اینکه مشکل ۴۰ ساله سایت کارگاهی در شهر مطرح بود و محل این سایت مورد مناقشه شهرداری بود، گفت: با تعاملاتی که انجام شد سند زمین به اسم شهرداری زده شد و مشکلی که شهرداری با آن گریبان گیر بود حل شد.
وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه تنظیم بازار نیز ورود یافته گفت: در ۴ نقطه شهر بازارچه میوه جانمایی و قراد داد‌ها منعقد شده که در هفته دولت استارت خواهد خورد و در ۴ ماه پیشرو به احداث و بهره‌برداری خواهد رسید.
شهردار زنجان به دو محل عرضه مستقیم میوه در سطح شهر زنجان نیز اشاره کرد و گفت: باغداران می‌توانند محصولات خود را با طور مستقیم به دست همشهریان برسانند.
وی اذعان کرد: امسال نهضت آسفالت‌ریزی با قوت ادامه دارد و ۵۵ هزار تن آسفالت‌ریزی در سطح استان تاکنون داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه کف‌سازی بازار پایین که مطالبه ۴۰ ساله بود در حال پایان است، گفت: مشکلات پروژه شهیدان کریمی نیز حل شده و آماده تحویل است و این پروژه رسما شروع شده و تا یک ماه آینده احداث پایه‌های پل‌ها آغاز خواهد شد.
شهردار زنجان با اشاره به اینکه با توجه به ضرورت امر دو خودرو به سازمان آتس‌نشانی شهر اضافه شد، گفت: مطالعات طرح ترافیکی شهر نیز به اتمام رسیده است.
وی گفت: مشکلات گمرکی مینی‌بوس‌ها نیز حل شده و کم کم به جمع ناوگان اضافه خواهد شد.
فیروزفر ادامه داد: طبق بند ت تبصره ۶ بودجه امکان ارای قلع بنا به ارای جریمه فراهم شده و همه آن‌هایی که قلع بنا دارند به کمک شهرداری اکثریت آن قابلیت حل شدن دارد.
وی با بیان اینکه بالای ۷۰ درصد از مردم کشور مخاطب شهرنشینی هستند، گفت: متاسفانه هیچ شهری مدیر ندارد! چون مدیر باید اختیار مطابق با تکالیف فرضی داشته باشد. در شهر‌های ما محیط زیست شهری، آلودگی هوا، مدیریت ترافیک شهرداری و معماری آسیب‌های اجتماعی متولی ندارد.
بهروز حسینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا