دین و مذهب

حمایت اوقاف از اردوی زیارتی دانش آموزان به مقصد مشهد مقدس

۲۷ دانش آموز مدرسه دخترانه سپیده کاشانی با هزینه موقوفات به اردو رفتند.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان در گفتگو با روابط عمومی اوقاف گفت: نیت برخی از موقوفات این شهرستان کمک به زائران حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام است. اخیرا یکی از مدیران مدارس دخترانه شهر زنجان به ما مراجعه کرد و اعلام نمود برای اجرای اردوی دانش آموزان این مدرسه به مشهد مقدس با کمبود اعتبارات مواجه شده اند. اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زنجان نیز از محل موقوفات واقفان محترم با نیات کمک به زائران مبلغی را به این امر اختصاص داد .
حسین فرمانی افزود: خوشبختانه پس از مدت کوتاهی ۲۷ دانش آموز دختر این مدرسه با مهیا شدن شرایط به این سفر معنوی و فرهنگی اعزام شدند و به فیض زیارت امام رئوف نائل شدند .
وی اظهار داشت: امیدواریم روح واقفان نیک اندیش که با وقف های موثر و ارزشمند خود ،همیشه بانی کارهای نیک مختلف هستند از این عمل شاد شده باشد.
فرمانی تصریح کرد: در شهرستان زنجان بیش از ۱۱۰۰ موقوفه وجود دارد که ۶۰۰ مورد آن مساجد تکایا حسینیه و اماکن مذهبی است و حدود ۵۰۰ موقوفه هم با نیات مختلف عزاداری ، مساجد و مدارس علمیه ، کمک و مساعدت به افراد و خانواده ها دانش آموزان و دانشجویان کم درآمد و بیماران نیازمند وقف شده است
وی در پایان گفت: با توجه به ارزیابی و رسیدگی مناسب به وضعیت کلی موقوفات ، درآمد آنها نسبت به سال گذشته بیشتر شده و منجر به افزایش اجرای نیات واقفین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا