اخبار ویژهاقتصاد

ثبت رایگان قرارداد اجاره و اخذ کد رهگیری برای در سامانه املاک و مستغلات

ثبت قرارداد اجاره و اخذ کد رهگیری برای موجرین و مستاجرین در سامانه املاک و مستغلات رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه« ثبت قرارداد اجاره و کد رهگیری» برای موجرین و مستاجران زنجانی در سامانه املاک و مستغلات رایگان است،گفت: مشاورین املاک حق دریافت هزینه ای از بابت کدرهگیری (قرارداد اجاره) از موجرین و مالکین را ندارند.
سعید شاهین فر گفت: از خردادماه سالجاری بستر لازم برای موجرین و مستاجران در سامانه املاک و مستغلات ایجاد شده و می توانند به صورت رایگان نسبت به ثبت قرار داد اجاره و اخذ کد رهگیری در سامانه مذکور به آدرس اینترنتی (amlak.mrud.ir) و (srem.ir) مراجعه و اقدام کنند.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای کاهش هزینه موجران (مالکین مسکن) و مستأجران راه‌اندازی شده است، تاکید کرد: مستاجران و موجرین می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به بنگاه معاملات املاک با ثبت قرارداد در این سامانه کد رهگیری رایگان دریافت کنند.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه مشاورین املاک نیز باید قراردادهای اجاره رسمی در سامانه املاک و مستغلات ثبت و صادر شود و در این خصوص حق دریافت هزینه مازاد را ندارند،تاکید کرد: ثبت قراردادهای اجاره به صورت دستی بدون کد رهگیری ممنوع است و اگر مشاورین املاک اقدام به دریافت هزینه مازاد نسبت به صدور اجاره نامه رسمی دارای کد رهگیری بکنند, با آنها برخورد خواهد شد.
شاهین فر با بیان اینکه متقاضیانی که برای ودیعه مسکن ثبت نام می کنند باید اجاره قرارداد آنان دارای کد رهگیری ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات باشد، تاکید کرد: شهروندان در صورت بروز تخلف از سوی مشاورین املاک می توانند شکایات خود را به کارگروه تنظم بازار و املاک در اداره کل راه و شهرسازی گزارش دهند تا بررسی و برخورد لازم با انان صورت پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا