اقتصاد

تولید سالانه ۲۷ میلیون متر مکعب پساب فاضلاب

سالانه 27 میلیون متر مکعب پساب فاضلاب در زنجان تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، گفت: با بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان، ظرفیت تولید پساب در این تصفیه خانه به سالانه ۲۷ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
علی محمد نادرخانی با بیان این مطلب که پساب فاضلاب منبع دائمی تامین آب برای صنایع و برخی مصارف کشاورزی است افزود: پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب زنجان در اختیار بخش صنعت قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر سالانه ۴.۵ میلیون متر مکعب پساب به کارخانه راشا کاسپین واگذار می شود و از سال آینده نیز سه شهرک صنعتی در زنجان از پساب فاضلاب برخوردار می شوند.
به گفته نادرخانی: برای بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان یادآور شد: تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان در مجموع با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد توامن و با سیستم SBR و لجن فعال فعالیت می کند.
این مسئول خاطرنشان کرد: هم اکنون جمعیتی افزون بر ۵۴۲ هزار نفر در شهر زنجان ساکن هستند که از این میزان جمعیت، ۶۰ درصد آن از خدمات فاضلاب برخوردارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا