اخبار ویژهاقتصاد

تهیه و بازنگری طرح هادی در ۲۵۸ روستای استان طی دو سال گذشته

به گزارش مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بازنگری طرح‌های هادی، سند توسعه ۱۰ ساله روستا‌ها است،اظهار کرد: طی دو سال گذشته، طرح هادی در ۲۵۸ روستای استان تهیه و بازنگری شده است.
رضا خواجه ای ادامه داد: با هدف شناسایی نیازهای جدید و برنامه ریزی های لازم، طرح هادی ۲۵۴روستای این استان نیازمند بازنگری است.
وی با بیان اینکه، طرح های هادی روستاهایی که نیازمند به بازنگری هستند باید متناسب با نیازها و خواسته روستاییان مورد تجدیدنظر قرار گیرد، خاطر نشان کرد: بازنگری طرح هادی پس از اتمام دوره ۱۰ ساله طرح مصوب قبلی روستا انجام شده یا بر اساس ضرورت های مختلف قبل از ۱۰ سال مورد بازنگری قرار می گیرد، البته پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آنها نیز باید بررسی و تحلیل شده و تایید شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن از بازنگری طرح هادی در ۴۱۹ روستای استان از ابتدا تاکنون خبر داد و افزود: در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی تمامی روستاهای استان را دارد.
وی با اشاره به اینکه بازنگری طرح هادی روستایی نقش به سزایی در توسعه این جوامع دارد که با اجرای آن مهاجرت به شهرها کاهش خواهد یافت، تصریح کرد:این طرح‌ ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است.
وی در ادامه به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد و گفت: تاکنون طرح هادی در۴۴۸ روستاهای بالای۲۰ خانوار در استان به میزان ۶۳/۷ درصد اجرا شده که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا