اخبار ویژهسیاسی و اجتماعی

تقدیم ۳۵ شهید دانشجو مدال افتخار استان زنجان است

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: استان زنجان در دوران دفاع مقدس ۳۵ شهید دانشجو تقدیم انقلاب اسلامی و حفظ آرمان‌های امام خمینی(ره) کرده است.
عباس برزگر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و تبریک ۱۶ آذر به دانشجویان به ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر، اظهار کرد: ۱۶ آذرماه سالروز شهادت سه دانشجوی قهرمان و استکبارستیز در سال ۱۳۳۲ به دست رژیم وابسته پهلوی در تاریخ انقلاب و میهن اسلامی که نشانه بیداری دانشجویان بصیر مقابل کودتای آمریکایی علیه خواست و اراده ملت ایران بود، و در حال حاضر به نماد استکبارستیزی، استعمارستیزی و بصیرت و بیداری دانشجویان کشور تبدیل‌ شده است.
وی با اشاره به نقش دانشجویان در به ثمر رسیدن و دفاع از انقلاب اسلامی در طول ۴۵ سال گذشته از انقلاب، تصریح کرد: دانشجویان همواره از پیشگامان ایثار و ازخودگذشتگی به شمار می‌روند، و در عرصه‌های مختلف جنگ نرم، سنگر علم و فناوری و دفاع از کیان انقلاب اسلامی با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان حضور موثر و هوشمندانه‌ای داشته‌ و برای کشور عزت و افتخار آفریدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ادامه تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر استان را ۱۰۸۴ نفر عنوان کرد و گفت: در مقطع تحصیلی کاردانی ۷۹ دانشجو، کارشناسی ۴۵۰ ، کارشناسی ارشد ۳۰۲ و دکترا ۲۵۳ مشغول به تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه دانشجویان شاهد و ایثارگر خون این مردان بزرگ را در رگ داشته و ادامه‌دهنده اندیشه پدران خود خواهند بود، افزود: با توجه به اینکه آینده متعلق به دانشجویان و سرمایه‌های بزرگ این مملکت است، امیدواریم دانشجویان شاهد و ایثارگر با توجه به نقشی که در جامعه ایفا می‌کنند، در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی در سنگر علم و دانش تلاش کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا