اخبار ویژهاقتصاد

برگزاری همایش تعامل صنعت و دانشگاه کشور در زنجان

هشتمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه کشور در زنجان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، جلسه هم اندیشی برگزاری همایش تعامل صنعت و دانشگاه در زنجان به همت اتاق زنجان برگزار شد.
صمد یوسفی اصل رییس اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با بیان اینکه نگاه ما در صنعت چه از لحاظ مدیریت و چه به لحاظ تکنولوژی و تجهیزات، نگاهی سنتی بوده است، اظهار کرد: باید دید که برگزاری همایش تعامل صنعت و دانشگاه، چه مشکلی را می‌تواند از پیش رو بردارد.
وی با بیان اینکه کمبود نیروی کار با کیفیت یکی از مواردی است که صنعت و تولید ما را با چالش‎هایی روبه‌رو خواهد کرد، گفت: این مهم چه در کشور و چه در استان زنجان در آینده مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال یکی از شعارهای استان بوده و اتاق بازرگانی زنجان نیز ساختمانی در همین زمینه در دست احداث دارد که با توجه به این موارد، دانشگاه می‌تواند کمک نماید تا صنایع ما از لحاظ تکنولوژی ارتقا پیدا کنند.
یوسفی اصل با بیان اینکه این مهم می‌تواند مشکل صنایع استان را حل نماید، افزود: همایش تعامل صنعت و دانشگاه در استان زنجان را می‌توان با این رویکرد برگزار کرد.
در ادامه این جلسه حسین میرمحمد صادقی رییس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه هفت دوره همایش تعامل ارتباط صنعت و دانشگاه در هفت استان کشور برگزار شده، اظهار کرد: هشتمین دوره همایش با پیشنهاد اتاق بازرگانی زنجان و با توجه به صنعتی بودن استان، در زنجان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این همایش در استان‌های کشور با رویکردهای مختلفی برگزار شده است، تصریح کرد: اتاق بازرگانی استان مربوطه، دانشگاه مادر مربوطه و موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران با همکاری استان‌ها در بخش‌های مختلف، این همایش را برگزار کرده است.
میرمحمد صادقی با بیان اینکه می‌توان در استان زنجان با توجه به رویکردهای تخصصی صنعت، همایش تعامل صنعت و دانشگاه را برگزار کرد، خاطرنشان ساخت: در برخی از استان‌ها و رویدادهای قبلی، تفاهم‌های خوبی حاصل شد که از آن جمله بورسیه دانشجویان ، تفاهم همکاری بین دو حوزه صنعت و دانشگاه و مقالات تخصصی و حل بخشی از مشکلات صنعت و دانشگاه بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا