دین و مذهب

برگزاری سومین اجتماع بزرگ قرآنی در زنجان

مراسم بزرگداشت مقام و منزلت امامزاده سید ابراهیم ع زنجان و سومین اجتماع بزرگ قرآنی زنجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان،سومین اجتماع بزرگ قرآنی استان زنجان به مناسبت دهه کرامت و سالروز حماسه سوم خرداد و فرارسیدن پنجم ذی القعده روز ملی بزرگداشت مقام و منزلت امامزادگان عظیم الشأن در محل امامزاده سید ابراهیم ع زنجان برگزار شد.
گفتنی است، قاری بین المللی استاد حمیدرضا احمدی وفا و قاریان ممتاز کشوری استاد جعفر مرادی و استاد سید وحید موسوی در این اجتماع بزرگ به قرائت قرآن کریم پرداختند.
آیت الله خاتمی به عنوان سخنران مراسم با اشاره به نقش و اهمیت محوری قرآن کریم بر لزوم اولویت قرار دادن برنامه های قرآنی در استان تاکید کرد.
در ادامه حجت‌الاسلام کرمی مدیرکل اوقاف استان زنجان نیز ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان از محور بودن امامزادگان و بقاع متبرکه استان در اجرای برنامه های شاخص فرهنگی و مذهبی و اجتماعی خبر داد و گفت فقط حسینه اعظم در طی سال ۱۴۰۱ بیش از ۷۵۰ برنامه مختلف اجرا کرده است و در مجموع امامزادگان و بقاع شاخص استان بیش از ۱۵۰۰ برنامه مختلف را در طول سال اجرا می کنند که این مهم با هدف تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی به اجرا گذاشته می شود .
وی در ادامه گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی باید مردمی باشد تا مستمر و نتیجه بخش گردد.
لازم به ذکر است؛اجرای گروه سرود کودکان و نوجوانان،, ایستگاه پذیرایی صلواتی ، تجلیل از خادمین رسمی و افتخاری این مکان مقدس، احترام به مقام و منزلت امامزاده سید ابراهیم ع و مزار شهدای مدفون در این بارگاه
از دیگر برنامه های این اجتماع بزرگ قرآنی بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا