اخبار ویژهدین و مذهب

برگزاری دوره آموزشی «ماه» با محوریت معرفت و مهارت افزایی هیات های مذهبی

دوره آموزشی «ماه» با محوریت معرفت و مهارت افزایی هیات، تشکل های دینی در زنجان برگزار می شود .

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان ، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان،گفت : دوره آموزشی «ماه» با محوریت معرفت و مهارت افزایی هیات، تشکل های دینی، سمن ها و مجموعه های مردم نهاد استان زنجان ۲۱و ۲۲دی ماه در اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برگزار می شود .
احمدی افزود :در آوردگاه تمدنی براساس بیانیه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) منشور آن را بیان کردند، هیئت‌های مذهبی نقش مهمی ایفا می‌کنند که نیازمند تقویت محتوایی در این زمینه هستند.
وی افزود:هر نهاد اجتماعی که بخواهد در آوردگاه تمدنی به ویژه در عرصه عقلانیت و حقانیت اسلام ناب محمدی نقش آفرینی کند، باید مهارت‌های خود را در فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی تقویت کرده و سپس وارد عرصه فرهنگی شود که این دوره‌ها از اهمیت بالایی در توانمندسازی گروه‌های هدف برخوردار است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد : هیئت‌های مذهبی پس از فراگیری آموزش‌های لازم می‌توانند با نقش آفرینی موثر در زمینه جریان سازی و گفتمان سازی انقلاب اسلامی و نیز تقویت جریان تشکل‌های دینی و حلقه‌های میانی اثرگذار باشند.
احمدی خاطر نشان کرد : در گذشته افراد چگونگی روند فعالیت‌های هیات‌های مذهبی را یاد میگرفتند، ولی امروز نیازهای نسل جوان ما عوض شده و هیاتهای مذهبی امروز باید نوع نگاه خود را برای ارتباط با نسل جوان بروز کنند و این امر نیازمند تخصص لازم، برای نقش آفرینی در این زمینه است.
استاد حوزه و دانشگاه افزود : دوره معرفت و مهارت افزایی هیات مذهبی با هدف توانمندسازی سازی تشکلها و هیات‌های مذهبی، برای جریان مدیریت هیات لازم است. مانند فعالیت‌های رسانه‌ایی نوع هیات داری و ارتقای سطح نیازهای نسل جوان ما چگونه در این هیات‌ها مرتفع بشود.
وی با اشاره به چگونگی انتخاب افراد برای شرکت در این دوره‌ها گفت: افراد موثر در هیات شاخص استان به صورت منتخب انتخاب شده‌اند و با حضور اساتید برتر کشوری و استانی و استفاده از توان علمی و تجربه عملی آنها آموزش می‌بینند.
لازم به توضیح دوره آموزشی “ماه” با حضور ۱۲۰ نفر از اعضای هیئات شاخص استان در روز های ۲۱ و۲۲ دی ماه با حضور اساتید کشوری و استانی در چهار بخش مدیران هیئات مذهبی، مدیران بخش خواهران ، فعالان رسانه‌ای و فعالان تربیتی نوجوان در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا