دین و مذهب

برگزاری جشن های دهه کرامت در امامزادگان و بقاع شاخص زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: ۴ امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان زنجان ۲ بقعه و امامزاده در شهرستان خدابنده، ۱ امامزاده در شهرستان طارم، ۱ امامزاده در شهرستان ایجرود و ۳ امامزاده در شهرستان ابهر و در مجموع بیش ۱۰ امامزاده و بقعه شاخص استان میزبان جشن‌ها و مراسمات دهه کرامت هستند.
حجت الاسلام سید موسی موسوی افزود: این جشن ها به همت خادمین رسمی و افتخاری هیئت امنا ، ظرفیت گروهها و تشکلات مردمی و همکاری و هم افزایی فرهنگ و ارشاد اسلامی و خادمیاران رضوی استان و اوقاف برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: امامزاده حضرت سید ابراهیم(ع) روز یکشنبه میزبان محفل شعر ترکی ارادت رضوی(ع) از سری برنامه های هجدهمین دوره جشنواره بین المللی رضوی خواهد بود و خادمین امام رضا (ع) و حضرت معصومه(س) با پرچم متبرک در این امامزاده هم حضور خواهند یافت و روز دوشنبه جشن مادران و دختران به همت کمیته امداد ،کانونهای فرهنگی هنری مساجد و اوقاف امامزاده سید ابراهیم(ع) برگزار خواهد شد و مراسم روز ملی بزرگداشت امامزادگان به مناسبت پنجم ذی القعده نیز با برنامه های متنوع در این امامزاده عظیم الشان برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: همچنین جشن بزرگ روز دختر همراه با برگزاری بزرگترین مسابقه کیک پزی ویژه دختران ۱۵ تا ۲۵ سال پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت درحسینیه اعظم زنجان برگزار و به نفرات منتخب جوایزی اهدا شد.
حجت الاسلام سید موسی موسوی تصریح کرد: زینبیه اعظم زنجان روز جمعه ۲۱ اردیبهشت و اولین روز دهه کرامت میزبان جشن دختران آفتاب و کاروان خادمین خواهر خورشید همراه با حضور پرچم متبرک حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و اجرای گروه سرود معراجی ها به همین مناسبت بود.
حجت الاسلام سید موسی موسوی افزود: برنامه های دهه کرامت در امامزاده محمد(ع) روستای حاج سیران نیز برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد:بقعه حضرت قیدار نبی(ع) شهرستان خدابنده در پنجمین روز دهه کرامت میزبان خادمیاران رضوی و پرچم متبرک رضوی(ع) همراه با محفل انس با قرآن و سخنرانی امام جمعه این شهرستان خواهد بود.
وی افزود: جشن بزرگ روز دختر در هفتمین روز از این دهه در بقعه حضرت قیدار نبی(ع) برگزار خواهد شد و این بقعه میزبان خانم ها محیا و مهسا فیروزی دو خواهر نوجوان حافظ کل قرآن کریم خدابنده ای همراه با تجلیل از قاریان و حافظان برجسته این شهرستان هستند.
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه امامزاده سید ابراهیم(ع) سجاس نیز ۲۶ اردیبهشت محل برگزاری مراسم جشن دهه کرامت ، همراه با سخنرانی امام جمعه این شهر خواهد بود، گفت: در شب ولادت امام رضا(ع) جشن دههکرامت در شهرستان ایجرود در مسجد روستای تاریخی گلابر با مشارکت امامزادگان شاخص این شهرستان همراه با مولودی خوانی و سخنرانی برگزار می شود
گفتنی است، در شهرستان ابهر امامزادگان اسماعیل(ع) ، یعقوب(ع) و زیدالکبیر این شهرستان برگزار کننده جشنهای ولادت حضرت معصومه(ع) و امام رضا(ع) و برنامه های دهه کرامت هستند.
لازم به ذکر است، تجلیل از دختران فعال در مسائل فرهنگی و اجتماعی و قرانی در سالن پیامبر اعظم(ع) شهرستان طارم با همکاری امامزادگان شاخص و سپاه ناحیه این شهرستان همراه با برگزاری جشن دهه کرامت انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا