اخبار ویژهدین و مذهب

برگزاری اجلاس سراسری نماز با هدف ایجاد زمینه های فرهنگی و اجتماعی مناسب برای ترغیب نسل نو

اجلاس سراسری نماز با هدف ایجاد زمینه های فرهنگی و اجتماعی مناسب برای ترغیب نسل نو به اقامه نماز و براساس معرفت، بصیرت و بینش اسلامی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گفتگو با کمیته فرهنگی سی امین اجلاس سراسری نماز در پاسخ به سوالی مبنی بر فلسفه راه اندازی اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: ستاد اقامه نماز در امتداد رهنمودهای مقام معظم رهبری با همراهی امام جمعه و استاندار زنجان، سی امین اجلاس سراسری نماز را به میزبانی زنجان برگزار می کند.
وی با اشاره به اینکه اجلاس سراسری نماز با هدف ایجاد زمینه های فرهنگی و اجتماعی مناسب برای ترغیب نسل نو به اقامه نماز و براساس معرفت، بصیرت و بینش اسلامی برگزار می شود، تصریح کرد: براین اساس برنامه ریزی شده است تا دستگاه های ذی ربط در تعلیم و تربیت و پروش فکری نسل نو به سه سوال مهم پاسخ دهند.
به گفته زرهانی، پاسخ به سوال «دستگاه های مربوطه چه کار می کنند، با چه مشکلاتی مواجه هستند و صورت مساله آنان در اقامه نماز چیست»«چه امتیازات قانونی و ظرفیت هایی دارند؛ با چه چالش ها و مشکلاتی مواجه هستند» و«برای پنج سال آینده چه طرح و برنامه ای دارند و چگونه می خواهند با توجه به وضعیت موجود و امکاناتی که داشته و یا باید فراهم کنند نقش و رسالت خود در ترغیب نسل نو به اقامه نماز ایفا کنند» مورد انتظار ما است.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: برای همین منظور کمیسیون های تخصصی در سطح ملی و استانی تشکیل شده است و همکاران ما در دولت در حال انجام مطالعات لازم هستند.
زرهانی ادامه داد: در همین راستا گزارشی از سوی هر یک از دستگاه های مربوطه در روز اجلاس ارائه خواهد شد که بایستی معطوف به سه سوال مذکور بوده و گزارش ها در راستای افق پنج ساله دستگاه ها در حوزه نماز باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا