اخبار ویژهاقتصاد

انتقال بیش از ۳۶۸ هزار تن گندم در دولت شهید رئیسی از استان زنجان به سایر نقاط کشور

بیش از 368 هزار تن گندم در دولت سه ساله شهید ابراهیم رئیسی از استان زنجان به سایر نقاط کشور منتقل شده است.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: حسب پیگیری های بعمل آمده ۳۶۸ هزار و ۵۳۲ تن گندم معمولی تولید استان زنجان با هماهنگی و تخصیص شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به کارخانجات آردسازی، سلیوهای ملکی و سایر استان های دیگر در دولت سه ساله شهید ابراهیم رئیسی از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ انتقال داده شده است.
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه گندم های خریداری شده در فصل خرید سالجاری جهت انتقال به سایر استان های دیگر انتقال یافته است، اظهار کرد: بیش از ۳۶۸ هزارتن گندم معمولی در قالب ۶۴۵۱ محموله از طریق حمل و نقل جاده‌ای و ریلی از طریق سیلوهای ملکی و بخش خصوصی به کارخانجات آردسازی استان و سایر استان های مورد نیاز انتقال صورت گرفته است.
زمانی با بیان اینکه انتقال گندم معمولی تولید داخل با هدف تامین امنیت غذایی سایر استان ها انجام می‌شود، گفت: انتقال بیش ۲۵۶ هزار و ۳۲۴ تن گندم در قالب ۲۴۶۳ محموله به استان های قزوین، آذربایجان شرقی، گیلان، تهران، البرز، کرمان، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان انجام شده است.
وی اظهار کرد: بیش از ۱۱۲ هزار و ۲۰۸ تن گندم در قالب ۳۹۸۸ محموله از طریق حمل و نقل جاده ای جهت استحصال آرد به کارخانجات آردسازی استان انتقال داده شده است.
زمانی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم سال های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ بیش از ۷۳۴ هزار تن گندم در استان بوده است، افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت بازرگانی دولتی ایران، مجوز انتقال گندم مازاد بر نیاز استان به سایر استان‌های کشور تخصیص داده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا