اقتصاد

امکان ثبت رایگان قرار داد اجاره و اخذ کد رهگیری

ثبت رایگان قرار داد اجاره و اخذ کد رهگیری برای موجرین و مستاجران زنجانی هم فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: امکان ثبت رایگان« قرار داد اجاره و کد رهگیری » برای موجرین و مستاجران زنجانی در سامانه املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی فراهم شد.
بهزاد کردلو با بیان اینکه سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور طی روزهای گذشته رونمایی شد، گفت: از سوم خرداد ماه سالجاری موجرین و مستاجران می توانند به صورت رایگان نسبت به ثبت قرار داد اجاره و اخذ کد هگیری در سامانه املاک و اسکان به آدرس آدرس سامانه (amlak.mrud.ir) و (srem.ir) مراجعه و اقدام کنند.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای کاهش هزینه موجران (مالکین مسکن) و مستأجران راه‌اندازی شده است،تاکید کرد: مستاجران و موجرین می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به بنگاه معاملات املاک با ثبت قرارداد در این سامانه کد رهگیری رایگان دریافت کنند.
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان گفت: در حال حاضر، فقط امکان ایجاد قرارداد اجاره برای املاک دارای سند ۶ دانگ امکان پذیر می‌باشد و بعد از ثبت قرارداد، کد رهگیری قرارداد در اختیار طرفین قرارداد قرار می‌گیرد و تمامی مراحل ایجاد و ثبت قرارداد و همچنین دریافت کد رهگیری، رایگان می‌باشد.
کردلو تاکید کرد: برای ثبت قرارداد، ابتدا باید مؤجر (صاحب ملک) اقدام به ایجاد قرارداد کرده و در مراحل بعدی، مستأجر به قرارداد اضافه خواهد شد و مستأجر نمی‌تواند به تنهایی قراردادی را ایجاد کند.
وی گفت: برای ایجاد و ثبت قرارداد، نیاز به مدارکی از جمله سند ملک، شناسنامه طرفین قرارداد و قبوض ملک مورد اجاره (در صورت بدهی) می باشد.
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان ابراز داشت:در اولین گام شروع به کار این سامانه، امکان ثبت و استعلام قراردادهای ثبت شده برای قرارداد اجاره‌ی مسکن در حالت یک به یک (یک مالک ۶ دانگ به یک مستأجر)، به صورت برخط فراهم شده است و مؤجر (صاحب ملک) و مستأجر می‌توانند قرارداد اجاره‌ واحد مسکونی مورد معامله‌ خود را در این سامانه انجام داده و کد رهگیری و نسخه‌ الکترونیکی آن را دریافت کنند.
کردلو یادآور شد: اخذ کد رهگیری در بنگاه‌های دارای مجوز معاملات املاک نیز همچنان امکان‌پذیر است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا