اخبار ویژهاقتصاد

افتتاح و کلنگ زنی ۲۲پروژه عمرانی بنیاد مسکن زنجان همزمان با دهه فجر

22پروژه عمرانی بنیاد مسکن زنجان با اعتباری بیش از 158 میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، به فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، با هدف عمران، آبادانی و توسعه ی روستاها، نشان دهنده ی اهمیت و جایگاه اساسی محرومیت زدایی در اندیشه ی حکومت اسلامی است، اظهار کرد: در همین راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همواره در تمامی ابعاد اقدامات خود در خصوص عمران و آبادانی روستاها موضوع کلان توسعه پایدار روستایی را که عبارت است از وحدت میان ابعاداجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و رفاه مردم روستایی مد نظر قرار داده است.
رضا خواجه ای ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها منشا خدمات فراوانی بوده است که از جمله آن ها می توان به تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی ، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت های با ارزش روستایی ، ساخت مسکن شهری برای اقشار کم درآمد و … اشاره کرد..
وی به برنامه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در دهه فجر امسال اشاره و اظهار داشت: در این ایام ۲۲پروژه عمرانی در حوزه عمران روستایی و بازسازی و مسکن روستایی با اعتباری بیش از ۱۵۸ میلیارد ریال در مناطق مختلف استان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
مدیرکل بنیاد مسکن تصریح کرد: ۱۴پروژه در زمینه اجرای طرح هادی ،۸ پروژه در زمینه بهسازی مسکن روستایی در سطح روستاهای استان افتتاح خواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد وگفت: تعداداجرای طرح هادی درروستاهای بالای۲۰ خانوار ، ۴۴۸ روستا می باشد، به طوری که می توان گفت؛ میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۶۳/۷ درصد و در سطح کشور ۵۷ درصداست که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.
خواجه ای ، بازسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی را از دیگر فعالیت های مهم این نهاد برشمرد و گفت: از مجموع ۹۲ هزار واحد مسکونی روستایی در استان، تا کنون ۵۷ درصد مقاوم سازی شده است، که امیدواریم تا پایان سال ۱۴۱۰ شاهد مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان باشیم.
وی خاطر نشان کرد: این نهاد در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز حدود ۲ هزار واحد مسکونی دردست اجراء و ۱۳۴۳واحد به مساحت ۱۶۳۳۴۴مترمربع در دست طراحی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا