پزشکی و سلامت

ارائه خدمات درمانی هلال احمر به زائران اربعین حسینی

ارائه خدمات درمانی هلال احمر به زائران اربعین حسینی در عراق از 8600 نفر فراتر رفت.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین استان زنجان گفت: در ۶ روز گذشته بیش از هشت هزار و ۶۰۰ نفر از زائران حسینی(ع) از درمانگاه تخصصی سطح ۲ هلال‌احمر این استان در عراق خدمات گرفتند.
حکمت اله‌ هاشمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هشت هزار و ۶۲۸ نفر از زائران اربعین حسینی(ع) از ششم تا ۱۱ شهریور ماه جاری از خدمات این درمانگاه در بخش های مختلف تخصصی، پزشک عمومی، اورژانس، پرستاری و داروخانه بهره مند شده اند.
وی خاطرنشان کرد: ۲ دستگاه آمبولانس همراه با نیروهای عملیاتی امداد و نجات نیز در درمانگاه تخصصی سطح ۲ هلال ‌احمر استان در این عمود مستقر هستند که در صورت نیاز، زائران نیازمند به خدمات بیمارستانی را به نزدیکترین مراکز منتقل کنند.
رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین استان زنجان گفت: علاوه بر تیم درمانی هلال احمر زنجان و تیم ثابت عملیاتی امداد و نجات، اکیپ‌های سیار امدادی هلال احمر همراه با آمبولانس در مسیر پیاده روی فعالیت دارند تا در صورت وقوع حوادث احتمالی در کمترین زمان ممکن برای امدادرسانی اقدام کنند.
هاشمی تاکید کرد: ارائه خدمات درمانی جمعیت هلال‌احمراستان زنجان در موکب شهرستان خرم دره واقع در عمود ۶۶۶ مسیر نجف – کربلا به صورت شبانه روزی تا پایان مراسم اربعین حسینی علیه السلام دارد.
وی اضافه کرد: درمانگاه هلال احمر متشکل از پزشکان متخصص اعم از اطفال، قلب، داخلی، زنان و زایمان، پزشکان عمومی، پرستار، تکنسین اورژانس، تکنسین فنی داروخانه و سایر عوامل است که از ۶ شهریور در موکب شهرستان خرم دره در عمود ۶۶۶ خدمات درمانی رایگان به زوار ارائه می دهد.
رئیس کمیته امداد و نجات ستاد اربعین استان زنجان گفت: هلال احمر استان اربعین امسال برای نخستین بار اقدام به برپایی درمانگاه تخصصی سطح ۲ در مسیر نجف به کربلا برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی(ع) کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا