اقتصاد

اختصاص بیش از ۱۲۱ هزار تن آرد در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: بیش از ۱۲۱ هزار و ۶۳۶ تن آرد به واحدهای خبازی، آرد خام روستایی و صنف و صنعت در سطح استان زنجان در سال ۱۴۰۱ توزیع شده است.
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه آردهای توزیعی در قالب کیسه های ۴۰ کیلوی می باشد، اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون و ۴۰ هزار کیسه آرد به واحدهای نانوایی بربری، سنگک، لواش و … توزیع شده است.
زمانی بیان کرد: آردهای توزیع شده در قالب قالب آرد نوع یک، نوع دو، نوع شش، آرد خام روستایی و صنف و صنعت از طریق کارخانجات آردسازی سطح استان تامین و بدست نانوایان و مردم عزیز زنجانی رسیده است.
زمانی بیان کرد: گندم واحدهای خبازی با قیمت های ۶۶۵ و ۹۰۰ تومان و گندم برای مصرف صنف و صنعت با قیمت ۱۲ هزار تومان برای تولید آرد مورد نیاز به کارخانجات آردسازی تحویل داده می شود.
زمانی گفت: به طور میانگین ماهانه ۱۰ هزار تن آرد در بین ۱۶۰۰ واحد نانوایی سطح استان توزیع می گردد که حدود ۷۰۰ واحد نانوایی در شهر زنجان قرار دارد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با اشاره به اینکه توزیع آرد نانوایی ها از طریق سامانه یکپارچه مدیریت آرد انجام می شود، ادامه داد: این سامانه با هدف نظارت بر توزیع و جلوگیری از خروج آرد از شبکه در دو بخش انجام می شود، یک بخش نظارت حمل آرد از کارخانه تا نانوایی و بخش دوم سامانه فروش بدون نظارت بر حمل آرد صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا