اقتصاد

اجرای ۳ طرح آبرسانی روستایی در شهرستان زنجان

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: ۳ طرح آبرسانی روستایی در شهرستان زنجان اجرایی شده و اهالی این روستاها از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شدند.
علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: برای اجرای این طرح ها، اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.
وی افزود: آبرسانی به روستای “باروت آغاجی” در شهرستان زنجان با احداث بیش از ۶.۵ کیلومتر خط انتقال و ۲.۵ کیلومتر شبکه توزیع از جمله این طرح هاست که با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال به مرحله بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: سامانه آبرسانی به روستای (( سورمه لی )) شامل سه مرحله بوده که در مرحله اول یک باب مخزن ۵۰ متر مکعبی ، مرحله دوم شامل ایستگاه پمپاژ بین راهی و یک باب مخزن ۵۰ متر مکعبی و مرحله سوم یک باب مخزن ۱۵۰ متر مکعبی و اتاق فرمان می باشد که مجموع اعتبار هزینه شده بالغ بر ۶ میلیارد ریال بوده است .
جزء قاسمی بیان داشت: آبرسانی به روستای “کناوند” نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد ریال شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه به عمق ۱۰۵ متر و دبی ۴ لیتر در ثانیه انجام شد.
وی گفت: با اجرای این ۳ طرح آبرسانی جمعیتی افزون بر ۱۲۰۰ نفر از خدمات تامین آب پیدار و سالم بهره مند شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا