اقتصاد

اجرای ۱۵ طرح آبرسانی در شهرستان ایجرود

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: امسال ۱۵ طرح آبرسانی روستایی و شهری در شهرستان ایجرود در دست اجرا قرار دارد.
علی محمد نادرخانی اظهار کرد: این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۶۲ میلیارد ریال از محل منابع مختلف از جمله اعتبارات محرومیت زدایی و روستاهای فاقد دهیاری تامین اعتبار شده است.
وی افزود: اجرای عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب شهر زرین آباد به طول بیش از یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال از جمله این طرح هاست.
مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان بیان کرد: این طرح با هدف کاهش هدر رفت آب و ارائه خدمات پایدار برای مشترکین زرین آبادی اجرا می شود که تا کنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نادرحانی گفت: اجرای طرح آبرسانی در ۵ روستای فاقد دهیاری شهرستان ایجرود نیز از دیگر اقدامات شرکت آبفا در این شهرستان است.
وی ادامه داد: روستاهای قره بلاغ، تازه کند، چولجه صائین، دورموشقان و بزین با جمعیتی افزون بر ۷۰۰ نفر و با اعتباری معادل ۱۷ میلیارد ریال آبرسانی می شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان اضافه کرد: آبرسانی به این ۵ روستا شامل احداث ۵ کیلومتر شبکه توزیع، یک و نیم کیلومتر خط انتقال، حفر و تجهیز دو حلقه چاه و بهسازی دو دهنه چشمه است.
این مسئول خاطرنشان کرد: اجرای عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب در ۱۴ روستای مجتمع غواصان دریادل به طول ۳۰ کیلومتر، حفر و تجهیز یک حلقه چاه رزرو در روستای جوقین، اصلاح شبکه توزیع آب روستای سعیدآباد و حفر و تجهیز دو حلقه چاه و احداث خط انتقال در روستاهای پاشا چایی و قره بوته نیز از جمله طرح هایی است که در آینده نزدیک در شهرستان ایجرود اجرایی می شود.
وی یادآور شد: بازسازی قنات روستای قره درق، احداث دو باب مخزن ذخیره آب در روستاهای قوش چی و ملاپیری با ظرفیت ۴۰۰ متر مکعب نیز از دیگر طرح هایی است که در قالب طرح های محرومیت زدایی در شهرستان ایجرود اجرایی خواهد شد.
گفتنی است: شهرستان ایجرود با بیش از ۵۲ هزار نفر جمعیت و ۱۵ هزار مشترک تحت پوشش شرکت آبفا در فاصله ۳۶ کیلومتری از شهر زنجان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا