اخبار ویژهاقتصاد

اجرای بیش از ۳۳ میلیارد تومان پروژه آبرسانی در شهرستان ایجرود

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در ۵ ماهه نخست سالجاری، ۲۱ طرح آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان در شهرستان ایجرود اجرا و به بهره برداری رسید.
«علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: طرح آبرسانی به روستای خانجین شامل احداث مخزن ذخیره آب با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب، اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب به طول ۱.۵ کیلومتر و احداث خط انتقال به طول ۱ کیلومتر و با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال از جمله طرح هایی بود که در شهرستان ایجرود بهره برداری شد.
وی افزود: آبرسانی به روستای احمد کندی نیز با اجرای عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب این روستا به طول ۴.۵ کیلومتر و با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال انجام شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان داشت: طرح آبرسانی به روستای گلابر سفلی در این شهرستان نیز با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و شامل اصلاح و بازسازی شبکه به طول ۵ کیلومتر، حفر و تجهیز یک حلقه چاه دستی و همچنین اجرای عملیات استاندارد سازی انشعابات این روستا به تعداد ۱۰۰ فقره انجام شد.
جزء قاسمی عنوان کرد: اجرای طرح آبرسانی به روستای قلقاتی در بخش حلب نیز با اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب به طول ۴ کیلومتر، حفر یک رشته قنات، احداث خط انتقال به طول ۱۳۰۰ متر و استاندارد سازی ۱۴۱ فقره انشعاب از دیگر طرح های آبرسانی شرکت آبفا در شهرستان ایجرود طی سالجاری بود.
وی گفت: آبرسانی به روستای شهرک در بخش مرکزی شهرستان ایجرود نیز با توسعه قنات قدیمی این روستا به طول ۱۵۰ متر، حفر یک حلقه چاه دستی به عمق ۳۳ متر و احداث ۴۰۰ متر خط انتقال انجام شد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان بیان داشت: آبرسانی به روستاهای قره درق، سعیدآباد، چسب، اوزان، نجم الشخان و آقبلاغ در شهرستان ایجرود نیز شامل احداث قنات، خط انتقال، حفر و تجهیز چاه آب و استانداردسازی انشعابات طی ۵ ماهه نخست امسال انجام شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: آبرسانی به روستاهای پاشاچای، شوراب، قزلجه، قارتخلو، بزین، اغلبیک علیا، قوشچی و قادرلو نیز از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب در حوزه آبرسانی به روستاهای شهرستان ایجرود در سال جاری است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا