علم و فناوریاقتصاد

آمادگی اتاق بازرگانی جهت معرفی نخبگان به واحد های تولیدی

اتاق بازرگانی زنجان این آمادگی را دارد تا نخبگان آماده به کار را به واحدهای تولیدی معرفی نماید.

به گزارش پایگاه خبری آسمان زنجان ، جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص اجرایی سازی طرح بورسیه صنعتی در واحد‌های اقتصادی در محل سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.
در این جلسه که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان و رییس و هیأت رییسه اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد، واحد‌های مختلف تولیدی و صنعتی استان زنجان و همچنین مسولان دستگاه‌های استان زنجان نیز حضور داشتند و مباحث و دستور جلسه مورد بحث و تبادل نظر حاضرین قرار گرفت.
صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه طرح بورسیه صنعتی در واحدهای اقتصادی از سوی اتاق بازرگانی زنجان به صورت جدی پیگیری می‌شود، اظهار کرد: بورسیه صنعتی در واحدهای اقتصادی یک طرح بسیار خوب می باشد که هم برای دانشجویان و هم برای واحدهای تولیدی و صنعتی یک پروژه برد برد محسوب می شود.
وی با بیان اینکه دانشجویان فرزندان ما بوده و موفقیت آنها به نفع ما و کشور و حضور نیروهای متخصص در واحدهای تولیدی نیز و جذب نخبگان نیز یک حرکت بسیار موثر می باشد، تصریح کرد: کمبود نیروی متخصص در واحدهای تولیدی و صنعتی یک موضوع مهم و مشکل اغلب واحدهای تولیدی است که این طرح می تواند تا حدود زیادی در راستای رفع این مشکل موثر باشد.
یوسفی اصل با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت از این طرح استقبال کرده و ۸۰ درصد هزینه دانشجویان را در سال نخست متقبل می شود، ابراز کرد: این طرح زمینه حضور دانشجویان و آشنایی آنها با واحدهای صنعتی و تولیدی را نیز فراهم می‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی زنجان و تاکید بر اینکه ارتباط بین واحدهای تولیدی و دانشگاه‌ها باید کاربردی‌تر شود، ابراز کرد: اتاق بازرگانی زنجان این آمادگی را دارد تا نخبگان آماده به کار را به واحدهای تولیدی استان معرفی نماید.
یوسفی اصل با تاکید بر اینکه طرح بورسیه صنعتی در واحدهای اقتصادی برای واحدهای تولیدی نیز مزایای تبلیغی داشته و موثر خواهد بود، ابراز کرد: اتاق بازرگانی زنجان همکاری های لازم را در عملیاتی کردن و اجرای این طرح انجام خواهد داد.
در ادامه مرتضی شهامی معاون توسع مدیریت و منابع استاندار زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه بکارگیری نخبگان و نیروی کار متخصص در واحدهای تولیدی و صنعتی موضوع بسیار مهمی است، ابراز کرد: امید است که اجرای طرح بورسیه صنعتی در واحدهای اقتصادی با همکاری همه دستگاه ها و عوامل اجرایی شود و این موضوع مهم که در گذشته مفغول مانده بود نیز به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.
وی با بیان اینکه یافتن نیروی کار متخصص برای واحدهای تولیدی و صنعتی طی چند سال گذشته سخت بوده است، تصریح کرد: به کارگیری نیروهای کاری متخصص و اشتغال آن ها و حمایت های لازم از آنها در طرح بورسیه صنعتی در واحدهای تولیدی دیده شده است.
شهامی با تاکید بر اینکه اجرای نظام‌مند این طرح یکی از مهمترین مولفه های این طرح باید باشد، ابراز کرد: این طرح جذابیت های مطلوبی برای دانشجویان دارد و تلاش خواهیم کرد تا مشکلات احتمالی را نیز با کمک همه دستگاه ها رفع کنیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان با اشاره به مسئولیت های اجتماعی واحدهای تولیدی و لزوم شناسایی نیروهای متخصص با استعداد برای به کارگیری در این واحدها ابراز کرد :امید است با همکاری همه دستگاه ها این طرح به بهترین شکل ممکن در استان زنجان آغاز شود.
سیف الله رسولی رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طرح بورسیه صنعتی در واحدهای تولید یک طرح بسیار خوب بوده و بنیاد نخبگان پیشتر این طرح را در استان یزد اجرایی کرده است، با توضیحاتی در رابطه با این طرح گفت: در این طرح هم استعدادهای برتر و هم دانش آموزانی که در کنکور سراسری رتبه های کشوری زیر ۲۰۰۰ داشته اند می توانند حضور پیدا کنند.
وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی می توانند رشته ها و نفرات مورد نیاز خود را اعلام و نام آنها در دفترچه آزمون سراسری درج خواهد شد، تصریح کرد: حمایت های لازم نیز از سوی دولت و بنیاد نخبگان از این طرح اجرایی خواهد شد و در سال اول ۸۰ درصد هزینه‌ها را بنیاد تقبل خواهد کرد.
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته برای این طرح از جمله طرح سرباز نخبگی خاطرنشان کرد: این طرح برای دانشجویان و نخبگان و افراد با استعداد و واحدهای تولیدی و صنعتی یک پروژه برد، برد محسوب می شود.
در ادامه این جلسه نمایندگان بخش خصوصی و دولتی استان زنجان به بحث و تبادل نظر پیرامون نقطه نظرات خود و موارد مطروحه در این طرح پرداختند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا