آخرین مطالب

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج)استان زنجان:

برگزاری کنگره شهدا در استان زنجان اجتماعی

برگزاری کنگره شهدا در استان زنجان

  بزرگنمایی:

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی آسمان زنجان، فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج)استان زنجان با اشاره به اینکه پس از جنگ تحمیلی رشادتها و دلاوری های شهدا،جانبازان وایثارگران و زیبایی های دفاع مقدس به طور کامل و شایسته به نسل جوان معرفی و تبیین نشده است، گفت: کنگره 3535 شهید استان زنجان؛ فرصتی مغتنم برای تبیین زیبایی های دفاع مقدس به نسل جوان می باشد.
سردار جهانبخش کرمی با بیان اینکه دفاع مقدس یکی از رویدادهای بزرگ تاریخی است، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی،دشمنان در صدد ضربه به نظام و انقلابی بودند که بر پایه اسلام وبا رهبری امام خمینی (ره) و حمایت و پشتیبانی صددرصدی مردم همراه بود.
وی با بیان اینکه جنگ آخرین ضربه ونقشه صدام و ارتش بعث عراق با پشتیبانی کشورهای غرب، آمریکایی و بلوک شرق دشمنان برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود ،افزود: جنگ تحمیلی هشت ساله، یک جنگ جهانی در جغرافیای کوچک بود.
فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی، ارتش عراق کاملاً آماده رویارویی با رزمندگان اسلام بود، به طوری که با آغاز جنگ و برآورد نظامی از تجهیزات هر دو طرف، ما محکوم به شکست بودیم. تصریح کرد:اما با عنایت خداوند متعال و رشادت ها و دلاوری های رزمندگان وبا فرماندهی هوشمندانه حضرت امام خمینی (ره)ملت ایران توانست هشت سال در مقابل تمامی ابر قدرت ها ایستادگی نموده و صحنه های تاریخی بی نظیری خلق نمایند.
سردار کرمی با بیان اینکه نباید رشادت‌ها و ارزش‌های دوران دفاع مقدس فراموش شود، افزود: صحنه‌های دفاع مقدس صحنه‌هایی است که کمتر در تاریخ دیده شده و وظیفه ما است که در حفظ این صحنه‌ها نهایت تلاش و کوشش را داشته باشیم.
فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج)با بیان اینکه شجاعت ها و فداکاری های رزمندگان زنجانی در دوران دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست،خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سفری که به استان زنجان داشتند فرمودند "رزمندگان زنجانی در دفاع مقدس در نیروهای مسلح نقش برجسته‌ای را ایفا کردند " و امروز مدیون شهدا و جانبازان در خلق چنین افتخاری هستیم.
وی با اشاره به اینکه پس از جنگ تحمیلی رشادتها و دلاوری های شهدا،جانبازان وایثارگران و زیبایی های دفاع مقدس به طور کامل وشایسته  به نسل جوان معرفی و تبیین نشده است،بیان کرد: نوجوانان و جوانان می بایست با روحیه ایثار و شهادت طلبی رزمندگان اسلامی آشنا شده و راه شهدای گرانقدر نظام اسلامی را ادامه دهند چرا که  تنها راه انتقال این فرهنگ،ثبت و ضبط خاطرات خانواده های شهدا است.
وی با بیان اینکه در بسیاری از استان های کشور کنگره شهدا برگزار شده و هدف از برگزاری کنگره شهدا صرفا اجلاسیه ای یک هفته ای نیست بلکه نتایج زحمات و تلاش های چندین ساله تمامی نهادها،دستگاه های اجرایی، رزمندگان،خانواده شهدا در راستای تبیین سیره زندگی شهداست،گفت: با گذشت 30 سال از دوران دفاع مقدس کنگره شهدای استان زنجان برگزار نشده است و به دلیل فوت پدر و مادران شهدا از این نعمت ها بی بهره شده و خاطرات رزمندگان جایی ثبت و ضبط نمی شود.
وی با بیان اینکه از سال گذشته برگزاری کنگره از مرکز ابلاغ شده توسط مسئولین استانی مورد استقبال ویژه ای قرار گرفته است،ادامه داد:ستاد های شورای سیاست گذاری و ستاد اجرایی کنگره 3535 شهید استان تشکیل شده و در شهرستان ها نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته است.
این مسئول هدف از برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم از جانبازان و ایثارگران برشمرد و اذعان داشت: در این دوسال آثار جمع آوری و در قالب های مختلف منتشر می شود که از همه مسئولان استانی درخواست داریم برای جمع آوری هرچه بهتر اسناد و خاطرات شهدا و اجرای مطلوب این کنگره اقدامات لازم را انجام دهند.
سردار کرمی با اشاره به اینکه مقدمات کار برای استقرار محل دبیرخانه کنگره 3535 شهید استان زنجان در ساختمان سابق سازمان جهادکشاورزی استان فراهم شده است،افزود: در حال حاضر پیگیر اقدام‌های عملی هستیم تا روز‌به‌روز خود را در جامعه نمایان کند که در این راستا ساخت المان‌ها، فیلم‌های مستند، نوشتن کتاب از جمله برنامه‌ها می‌باشد.
فرمانده سپاه استان از جمع آوری بیش از 181 هزار برگ سند، مدارک،خاطرات،وصیت نامه و...از شهدا و رزمندگان زنجانی توسط حفظ آثار سپاه استان خبر داد و بیان کرد:همچنین آثار و مدارک دقیق و قابل قبولی توسط سازمان و دستگاه های اجرایی نظیر بنیاد شهید،جهادکشاورزی و... جمع آوری شده است.
وی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با فرماندهی تیپ 216 ارتش ،تیپ 36 انصارالمهدی (عج) و فرماندهی نیروی انتظامی در راستای جمع اطلس نبرد رزمندگان استان زنجان یادآور شد:همچنین باغ موزه دفاع مقدس در صورت همکاری سایر نهادها و دستگاه های اجرایی نیز تا زمان برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان که در سال 1400 برگزار می شود، تکمیل و افتتاح خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

جذب39 نفر کادر تخصصی و درمانی در مدیریت درمان استان

نشر ارزش های متعالی دفاع مقدس وظیفه ای دینی و ملی است

نشر ارزش های متعالی دفاع مقدس وظیفه ای دینی و ملی است

مردم آمادگی لازم در مواجه با حوادث را ندارند

افتتاح خانه های هلال بخش قره پشتلو زنجان

اعلام نتایج و نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان زنجان

برگزاری مراسم یوم‌العباس در صورت اخذ مجوز

زنجان یکی از 10 استان برتر معدن‌خیز کشور است

زنجان یکی از 10 استان برتر معدن‌خیز کشور است

رادیو استانی میزبان شبهای ایران

آغاز تصویر برداری سریال خانه آقاجان در زنجان

آغاز تصویر برداری سریال داستانی خانه آقاجان در صداوسیمای مرکز زنجان

لزوم بازدید و حضور مستمر در دورترین نقاط استان

لزوم بازدید و حضور مستمر در دورترین نقاط استان

برخورد قاطع با موقوفه‌خواران در اولویت اوقاف است

برگزاری کنگره شهدا در استان زنجان

برگزاری کنگره شهدا در استان زنجان

پرداخت 300 میلیون ریال زکات توسط یک خیر خدابنده‌ای

کشف 374 تن گندم قاچاق در زنجان

توانمندسازی روستاییان با راه اندازی خانه های هلال

تولید مستند تلویزیونی شلاله لر در شبکه اشراق شد

برگزار ی دوره‌های آنلاین جهت کاهش مشکلات رفت و آمد کارکنان

آتش سوزی 24هکتاری در مراتع روستای چمرود

با مدیریت و تدبیر می توان از سد مشکلات عبور کرد

لزوم ایجاد تنوع در رشته های کار ودانش وایجاد علاقه در دانش آموزان

هیچ مجوزی برای فعالیتهای هرمی صادر نمی شود

زندگی بدون مهارت فاقد کارآرایی جامعه هست

اجرای طرح‌ توسعه‌ در بقاع متبرکه استان

بانک اطلاعاتی حافظان قرآن کریم گردآوری می‌شود

لزوم تسهیل سنت حسنه ازدواج

لزوم تسهیل سنت حسنه ازدواج

کشف خودروی سرقتی در شهرستان سلطانیه

کشف بیش از 20 کیلو تریاک در زنجان

اتمام عملیات بند رسوبگیر روستای کوهزین

تبلیغ دین فقط مختص مساجد نیست

لزوم همکاری رسانه و مجموعه شهرداری در راستای توسعه شهری

کشف 6 دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در ابهر

برگزار مسابقه "خاطره گویی احسان درکرونا"

تجهیز انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر

آغاز ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی از شهریور ماه

اعلام شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی 1400-1399

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری فنی و حرفه‌ای استان با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه

برگزاری مراسم عروسی ممنوع

تعطیلی یک هفته‌ای کلیه مراکز ثابت و سیار کانون استان زنجان از 16تیرماه 99

هشدار شنا در بند های سدهای خاکی

پذیرش دانشجو درمرکز علمی کاربردی هلال احمر زنجان

کلنگ زنی مجموعه موقوفه فرهنگی در خرمدره

دست باید نرود سوی کلنگ!

پلشتی های پول در عصر حاضر!

هر کودک زنجانی " یک پیک سفید سلامت "