آخرین مطالب

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

طراحی نرم‌افزاری با استفاده از تجربیات WHO برای رصد بیمارانی اجتماعی

طراحی نرم‌افزاری با استفاده از تجربیات WHO برای رصد بیمارانی

  بزرگنمایی:

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی آسمان زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جلسه جمع‌بندی نشست مشترک نماینده سازمان جهانی بهداشت با اعضای ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس استان زنجان از انتشار طرح غربالگری به صورت مشترک و در اسرع وقت با WHO جهت مستندسازی، در سطح بین‌الملل خبر داد.
رییس کلان منطقه 6 آمایشی کشور با اشاره به جلسه صبح امروز با دکتر هملمن اظهار داشت: در این جلسه برنامه‌هایی از طرح پایلوت غربالگری آزمایشگاهی سرپایی در زنجان ارائه شد .
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: در این جلسه مقرر شد نرم‌افزاری با استفاده از تجربیات WHO برای رصد بیمارانی که در طرح پایلوت غربالگری و بستری هستند، طراحی شود.
دکتر قزلباش در ادامه به بازدید از دو مرکز شماره 18 و  14 اشاره و اظهار داشت: دکتر هملمن در این بازدید به طور میدانی از فعالیت مرکز خدمات جامع بهداشتی درمانی در حاشیه شهر (گلشهر) آشنا شد، و در ادامه در بازدید از مراکز 16 ساعته در جریان فعالیت این دو مرکز قرار گرفت.
وی با تاکید براینکه با حمایت استاندار و مدیریت عالی استان اقداماتی در راستای مقابله و کنترل کروناویروس انجام شد افزود: در این راستا 20 روز قبل از اینکه اولین مورد مثبت در کشور مشاهده شود، اولین جلسه استانی با مدیریت استاندار در استان زنجان تشکیل شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه نتیجه این حمایت‌ها و تجارب استاندار این شد که در استان قدم‌های بسیار جدی در حوزه مدیریت بیماری کرونا برداشته شد. افزود: از ابتدای این بیماری، تمام امکانات استان با راهبردهای استاندار در اختیار ستاد کرونا قرار گرفت.
رییس کلان منطقه 6 آمایشی کشور تصریح کرد: در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، تمام ارگان‌ها و دستگاه‌ها در جهت آموزش، اطلاع‌رسانی و احصاء امکانات و هماهنگی بسیج شدند.
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار داشت: در حوزه اطلاع‌رسانی کارهای بسیار نو و بدیعی انجام شد ازجمله اینکه در دانشگاه، استودیوسلامت استان تاسیس شد که تا امروز ادامه دارد و هر روز 4 الی 5 ساعت گفتگوی مستقیم مدیران و کارشناسان را با مردم داشتیم .
به گفته دکتر قزلباش در هر مرحله ازجمله بسیج ملی غربالگری و بعد از آن انجام غربالگری آزمایشگاه سرپایی، تیم مدیریت عالی استان مشوق و راهنمای این کار بودند و اگر امروز این موفقیت اتفاق افتاده، با حمایت‌های دکتر حقیقی است که به دقت پیگیر برنامه‌های حوزه سلامت هستند، و ما باید از این فرصت بسیار گران‌بها برای حوزه سلامت بهره ببریم و بتوانیم از تمام توان‌مندی‌های استان برای مقابله با این بیماری استفاده کنیم.
استاندار زنجان در ادامه این نشست با ابراز خوشحالی از میزبانی دکتر هملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت و همچنین رئیس انستیتوپاستور ایران اظهار داشت: جرقه اجرای طرح غربالگری با نیت خوب و خیرخواهانه مسؤولان دانشگاه ازجمله دکتر قزلباش، دکتر صائینی و همچنین دکتر بیگلری بود و شروع و ایده این طرح فقط مختص زنجان است.
دکتر فتح‌الله حقیقی با بیان اینکه استان زنجان در موضوع کرونا با نقشه راه کاملا عملیاتی ورود کرد، افزود: در این نقشه راه بزرگترین هدف اصلی، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بود که اقدامات مختلفی ازجمله کاهش rزیرو، و اجرای طرحهایی در راستای کاهش ازدحام در بیمارستان‌ها، که تبعات بعدی نداشته باشد و زنجیره بیماری هم قطع شود، بود.
وی با تاکید بر اینکه در این نقشه راه توجه ویژه به بحث آموزشی در موضوع کرونا صورت گرفت، تصریح کرد: در این راستا استودیوی سلامت در استان با گفتمان قالب، و با موضوعات پروتکل های بهداشتی و گفتمان پزشکان، پرستاران و متخصصین امر درمان و بهداشت با مردم، طراحی و راه‌اندازی شد که روزانه نیم ساعت به طور مستقیم با مردم گفتگو داشتند.
استاندار زنجان با اشاره به فعال شدن خیران و پویش‌های مردمی به معنای واقعی ابراز داشت: از روز هفتم فروردین‌ماه از بیماران سرپایی علامت دار تست آزمایشگاهی گرفته شد که نتایج بسیار مطلوبی هم داشت.
دکتر حقیقی ادامه داد: با توجه به تستهای مثبت حاصله از این طرح، برای درمان بیماران  مثبت از نقاهتگاه‌ها استفاده کردیم و قبل از اینکه این افراد وارد بیمارستان شوند، هم خودشان هم نزدیکانشان را که تست مثبت داشتند، تحت درمان و قرنطینه قرار دادیم
وی با بیان اینکه 3.8 درصد از افرادی که تست مثبت آزمایشگاهی سرپایی داشتند، نیازمند بستری در بیمارستان‌ها بودند، تصریح کرد: بقیه افراد، یا مداوا شدند و یا تحت مداوا در سیستم خارج از بیمارستان هستند.
 استاندار زنجان با اشاره به اینکه آمار بستری شدگان در بیمارستان نسبت به 7 فروردین کاهش معناداری یافت اظهار داشت: بهبودی بستری هم در استان معنادار شد به طوری که حدود 80 درصد از بستری ها بهبود یافتند.
به گفته دکتر حقیقی امروز، rزیرو در استان به 1/2 کاهش یافته که همین کاهش، یک برند و جایگاه خوبی در دنیا است.
مقام عالی استان با اشاره به نقش ویژه و استراتژیک طرح غربالگری بیماران سرپایی در استان ابراز کرد: این طرح در مدیریت بیماری کرونا و کاهش انتقال زنجیره آن بسیار تاثیرگذار بوده است که در راستای این اتفاق مبارک در استان، به کادر پزشکی، پرستاری، آزمایشگاهی و کلیه کادر درمان و بهداشت، اداری و خدماتی خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زنجان افتخار می‌کنم، و به ویژه از نقش موثر مردم استان در فراهم کردن زمینه اجرای این طرح توسط دانشگاه علوم پزشکی قدردانی می‌کنم.
وی با بیان اینکه نتایج استان زنجان باعث شد که  این طرح در کشور و سایر دانشگاهها هم اجرایی شود اظهار داشت: ما حاضریم این تجربه را بدون هیچ منتی در اختیار دیگر دانشگاهها قرار دهیم و با توجه به تجربه مستندسازی، آمادگی داریم که این تجربیات را در اختیار علم پزشکی دنیا هم قرار دهیم.
 نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران هم در این نشست با اشاره به اینکه طرح بسیج غربالگری در استان زنجان موفق عمل کرده است، اظهار کرد: این طرح با شفافیت اجرا می‌شود و من از مشارکت دادن سازمان بهداشت جهانی در اجرای این طرح قدردانی می‌کنم.
دکتر کریستف هملمن با بیان اینکه قطع زنجیره انتقال بیماری کووید 19 از نتایج اجرای طرح غربالگری است تصریح کرد: خوشبختانه زنجان به عنوان نخستین استان این طرح را اجرا کرد که نتیجه آن به عنوان یک اقدام قابل تقدیر برای استان ماندگار خواهد شد
 وی افزود: درخواست دارم اجازه مستندسازی از اجرای این طرح به سازمان جهانی داده شود که بتوان نتیجه آن را در اختیار دیگر کشورها قرار داد.
   


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

کشف 3 تن چوب قاچاق در سلطانیه

پخش بیش از 37هزار دقیقه برنامه در ماه مبارک رمضان

ثبت مرکز درمان سکته حاد مغزی زنجان به عنوان برترین مرکز

ثبت مرکز درمان سکته حاد مغزی زنجان به عنوان برترین مرکز

روزهای بارانی در پایان هفته

فراخوان مشمولان متولد سال 1381برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی

کاهش تخلفات سرعت غیرمجاز درمحورهای مواصلاتی استان زنجان

طراحی نرم‌افزاری با استفاده از تجربیات WHO برای رصد بیمارانی

جذب نزدیک به 13 هزار مشترک گاز طبیعی در استان زنجان

برنامه ریزی گسترده شبکه استانی برای ایام ماه مبارک رمضان

فرصت سه ماه مشترکین گاز برای پرداخت قبوض خود

کرونا کجایی؟

کرونا تلنگری بر ساختار جامعه

کرونای خوب؛ کرونای بد

کشف 180 هزار عدد لوازم بهداشتی تقلبی در زنجان

کشف بیش از 41 هزار جفت دستکش بهداشتی در زنجان

توزیع میوه عیدانه در زنجان

دست شرکت گاز در دست دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای پیشگیری از کرونا ویروس

مبارزه با کرونا و سفر به شمال!

هر تجمعی خطر محسوب می‌شود

هر تجمعی خطر محسوب می‌شود

بهره برداری از کنترل سیلاب شهری آببر

تشکیل 22 گروه جهادی در استان در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

اجرای "طرح امداد فرهنگی مجازی"

دوخت 12 هزار عدد ماسک در مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای ابهر

اطلاع رسانی از احتکار مواد بهداشتی به پلیس 110

اختصاص 400میلیون تومان برای پیشگیری از ویروس کرونا

اختصاص 400میلیون تومان برای پیشگیری از ویروس کرونا

هشدار اکیپ‌های هلال احمر زنجان در خیابان های شهر به مردم

هشدار اکیپ‌های هلال احمر زنجان در خیابان های شهر به مردم

تولید مجموعه مستند «مادران آفتاب» در زنجان

اجرای همیار گاز 140 هزار دانش آموز زنجانی زیر پوشش طرح همیار گاز

کشف یک میلیون و 796 هزار دستکش در زنجان

کادر درمان و پزشکی مصون از خستگی و بیماری نسیتند

کشف بیش از 56 هزار مواد محترقه غیر مجاز در زنجان

ارسال رایگان کالاها توسط فروشگاه اینترنتی لندوکس

68نفر مبتلا به کرونا در زنجان

68نفر مبتلا به کرونا در زنجان

راه تو را نمی خواند!

آموزش مدارس متوقف نشده است

توزیع بیش از 200 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی

برخورد قاطع پلیس با محتکران اقلام بهداشتی

تغییر برنامه‌ها شبکه‌های استانی صدا و شبکه تلویزیونی اشراق

تغییر برنامه‌ها شبکه‌های استانی صدا و شبکه تلویزیونی اشراق

عدم تشکیل جلسات کمیسیونهای پزشکی تا پایان اسفند ماه سالجاری

ما ، کرونا و وزیر خوش گلایه!

شایعه ایی مبنی بر بخشش اضافه خدمت سربازان

شایعه ایی مبنی بر بخشش اضافه خدمت سربازان

کشف اموال مسروقه به ارزش 150 میلیون ریالی

بذر پاشی130 هکتار از اراضی استان